KOMORY WĘDZARNICZO-PARZELNICZE, PIEKARNIKI


Komora wędzarniczo-parzelnicza przeznaczona jest do obróbki termicznej mięs, wędlin, ryb, serów i drobiu. Podstawowe procesy technologiczne zachodzące w urządzeniu to: suszenie, wędzenie, parzenie, pieczenie, przewietrzanie i pieczenie.

Komora wykonywana jest w wersjach od jedno do cztero wózkowej w całości z najwyższych klasach gatunkowych stali nierdzewnej. Na życzenie klienta wykonamy komory standardowe, przelotowe z drzwiami otwieranymi z prawej lub lewej strony jak również w innej konfiguracji.

Nasze urządzenia mogą być zasilane: gaz ziemny, gaz propan-butan, olej opałowy, elektrycznie lub parą. Każda komora wyposażona jest w najlepszej jakości sterownik mikroprocesorowy sterujący w zadany sposób procesami zachodzącymi wewnątrz maszyny, palnik lub grzałki elektryczne, dymogenerator z mieszadłem na zrąbki, nowoczesny system rozpalania, system automatycznego mycia.

Modułowa konstrukcja komór pozwala na budowę urządzeń wielowózkowych gdzie każdy z nich posiada swój zespół nadmuchowo-wyciągowy, co wraz z odpowiednio ukierunkowanym obiegiem powietrza zapewnia utrzymanie równomiernej temperatury w produktach w całej komorze. Komora wędzarnicza zbudowana jest z elementów panelowych izolowanych termicznie najwyższej klasy wełną mineralną dzięki której są małe straty cieplne, skręcone ze sobą przy montażu tworzą hermetyczną całość.

Na swoim wyposażeniu posiada również unikalnej konstrukcji wymiennik ciepła który zbudowany jest z odpowiedniej jakości i grubości materiałów, zapewnia bardzo szybki wzrost temperatury wewnątrz komory co przekłada się na jej wydajność i cykl produkcyjny. Podłoga wykonana jest z ramy z profili zamkniętych i blachy 3 mm dzięki czemu można wjeżdżać wózkami z dużym obciążeniem wsadu, drzwi mają grubość 70 mm, posiadają zawiasy podnoszone, jak również system podwójnego zamykania dzięki czemu są bardziej szczelne i jednakowo dociskają uszczelkę na całej płaszczyźnie ościeżnicy.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress